10/25/08 Women's XCountry Meet Results PAGE 1
MEET RESULTS
L.P. Div. 4 Reg. 31 AT SPARTA 10/25/08
L.P. Div. 4 Girls Reg. 31
WOMEN'S 5K RUN
SCORES
1. Hesperia 36 4. Ravenna 107
2. Grand Rapids NorthPointe Christian 56 5. Hudsonville Freedom Baptist 119
3. Saugatuck 77 6. Grand Rapids Covenant Christian 129
FIN NAME TEAM RESULTS PTS
1. Lindsay Neal (10) North Muskegon 20:19.7 -
2. Grace Campbell (JR) Grand Rapids NorthPointe Christian 20:28.2 1
3. Gabbie Bates (9) Hesperia 20:33.3 2
4. Kassie Graves (12) White Cloud 20:51.6 -
5. Felicia Peacock (12) Hesperia 20:55.7 3
6. Anna Duckworth (JR) Grand Rapids NorthPointe Christian 21:22.4 4
7. Abbie Chanski (11) Hudsonville Freedom Baptist 21:32.1 5
8. Alexa Rumsey (9) Hesperia 21:33.8 6
9. Katrina Phillips (11) Saugatuck 21:38.8 7
10. Taylor Brown (9) Ravenna 21:55.4 8
11. Renae Koole (11) Grand Rapids Covenant Christian 21:58.8 9
12. Heather Price (9) Saugatuck 22:00.1 10
13. Amanda Roels (SR) Grand Rapids NorthPointe Christian 22:08.1 11
14. Jacklyn Yates (9) Hesperia 22:15.6 12
15. Sannie Anderson (12) Hesperia 22:21.8 13
16. Haley Wiseman (9) Hesperia 22:25.0 P
17. Danielle Grimm (12) Ravenna 22:25.7 15
18. Danae Dracht (11) Hudsonville Freedom Baptist 22:39.3 16
19. Erin Kole (SR) Grand Rapids NorthPointe Christian 22:39.3 17
20. Frances Gawlak (12) Saugatuck 22:43.0 18
21. Petra Coronado (12) Hesperia 22:43.5 P
22. Jane Wiley (9) Saugatuck 22:44.2 20
23. Savanna Wierenga (09) Hudsonville Freedom Baptist 22:46.7 21
24. Madeline Peterson (11) Saugatuck 22:53.0 22
25. Emilee Belk (SO) Grand Rapids NorthPointe Christian 22:56.0 23
26. Stephanie Kamps (12) Grand Rapids Covenant Christian 23:05.7 24
27. Kristie Sikma (JR) Grand Rapids NorthPointe Christian 23:14.6 P
28. Jade McGowen (12) White Cloud 23:25.6 -
29. Emily Allen (10) Ravenna 23:30.2 26
30. Morgan Kantola (10) Ravenna 23:30.9 27
31. Maddie McIlhargey (SO) Grand Rapids NorthPointe Christian 23:38.4 P
32. Courtney Bouwkamp (11) Grand Rapids Covenant Christian 23:40.2 29
33. Hannah Peterson (10) Saugatuck 23:42.5 P
34. Emily Antor (11) Ravenna 23:46.0 31
35. Jennifer Spinner (11) Mason County Eastern 23:56.0 -
36. Renae Rau (11) Grand Rapids Covenant Christian 24:21.5 32
37. Laura Stickney (09) Mason County Eastern 24:28.3 -
38. Kaitlyn Anderson (9) Saugatuck 24:45.3 P
39. Sara Leonard (12) Ravenna 25:04.3 P
40. Erika Schipper (12) Grand Rapids Covenant Christian 25:15.6 35
41. Annie Zuverink (12) Grand Rapids Covenant Christian 25:19.0 P
42. Sarah Ax (09) Hudsonville Freedom Baptist 25:19.4 37
43. Savanna Chartrand (11) Ravenna 25:20.4 P
44. Ella Laymeyer (08) Byron Center Zion Christian 25:57.8 -
45. Kada Knizacky (10) Mason County Eastern 26:05.7 -
46. Tricia Mingerink (12) Grand Rapids Covenant Christian 26:06.9 P
47. Jackie Eriksen (12) Mason County Eastern 26:38.8 -
48. Danielle Modert (12) Hudsonville Freedom Baptist 27:00.6 40
49. Morgan Westra (11) Hudsonville Freedom Baptist 27:12.1 P
50. Jessie Buiter (12) Hudsonville Freedom Baptist 27:33.8 P
51. Alex Neal (11) North Muskegon 28:13.4 -
52. Linnea Bonin (11) North Muskegon 30:43.7 -
TEAM NAME FIN RESULTS PTS
1. Hesperia Gabbie Bates (9) 3 20:33 2
Felicia Peacock (12) 5 20:55 3
Alexa Rumsey (9) 8 21:33 6
Jacklyn Yates (9) 14 22:15 12
Sannie Anderson (12) 15 22:21 13
Haley Wiseman (9) 16 22:25
Petra Coronado (12) 21 22:43
Hesperia ** TEAM TOTAL ** 1:47:37 36
2. Grand Rapids NorthPointe Christian Grace Campbell (JR) 2 20:28 1
Anna Duckworth (JR) 6 21:22 4
Amanda Roels (SR) 13 22:08 11
Erin Kole (SR) 19 22:39 17
Emilee Belk (SO) 25 22:56 23
Kristie Sikma (JR) 27 23:14
Maddie McIlhargey (SO) 31 23:38
Grand Rapids NorthPointe Christian ** TEAM TOTAL ** 1:49:33 56
3. Saugatuck Katrina Phillips (11) 9 21:38 7
Heather Price (9) 12 22:00 10
Frances Gawlak (12) 20 22:43 18
Jane Wiley (9) 22 22:44 20
Madeline Peterson (11) 24 22:53 22
Hannah Peterson (10) 33 23:42
Kaitlyn Anderson (9) 38 24:45
Saugatuck ** TEAM TOTAL ** 1:51:58 77
4. Ravenna Taylor Brown (9) 10 21:55 8
Danielle Grimm (12) 17 22:25 15
Emily Allen (10) 29 23:30 26
Morgan Kantola (10) 30 23:30 27
Emily Antor (11) 34 23:46 31
Sara Leonard (12) 39 25:04
Savanna Chartrand (11) 43 25:20
Ravenna ** TEAM TOTAL ** 1:55:06 107
5. Hudsonville Freedom Baptist Abbie Chanski (11) 7 21:32 5
Danae Dracht (11) 18 22:39 16
Savanna Wierenga (09) 23 22:46 21
Sarah Ax (09) 42 25:19 37
Danielle Modert (12) 48 27:00 40
Morgan Westra (11) 49 27:12
Jessie Buiter (12) 50 27:33
Hudsonville Freedom Baptist ** TEAM TOTAL ** 1:59:16 119
6. Grand Rapids Covenant Christian Renae Koole (11) 11 21:58 9
Stephanie Kamps (12) 26 23:05 24
Courtney Bouwkamp (11) 32 23:40 29
Renae Rau (11) 36 24:21 32
Erika Schipper (12) 40 25:15 35
Annie Zuverink (12) 41 25:19
Tricia Mingerink (12) 46 26:06
Grand Rapids Covenant Christian ** TEAM TOTAL ** 1:58:19 129
7. Byron Center Zion Christian Ella Laymeyer (08) 44 25:57
Byron Center Zion Christian ** TEAM TOTAL ** 25:57
Mason County Eastern Jennifer Spinner (11) 35 23:56
Laura Stickney (09) 37 24:28
Kada Knizacky (10) 45 26:05
Jackie Eriksen (12) 47 26:38
Mason County Eastern ** TEAM TOTAL ** 1:41:07
North Muskegon Lindsay Neal (10) 1 20:19
Alex Neal (11) 51 28:13
Linnea Bonin (11) 52 30:43
North Muskegon ** TEAM TOTAL ** 1:19:15
White Cloud Kassie Graves (12) 4 20:51
Jade McGowen (12) 28 23:25
White Cloud ** TEAM TOTAL ** 44:16
HOME